KONST / Litografier / Mapp 11176067
nr 1117 6067
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Mapp, serigrafier, 6 st, Lars Norrman (1915-1979). Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:10:33
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.000 kr
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman